ایجاد دکترای حرفه ای فیزیوتراپی به نفع مردم است

نماینده جامعه فیزیوتراپی کشور در شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: برگزاری همایشهای علمی تخصصی در راستای ارتقای سطح علمی و حرفه ای جامعه فیزیوتراپی کشور کارساز بوده که امیدواریم در ادامه روند روبه رشد فیزیوتراپی در کشور شاهد اجرای تمام عیار دکترای حرفه ای فیزیوتراپی باشیم .

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر فرجود شکوهی نماینده جامعه فیزیوتراپی کشور در شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران  از برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالانه انجمن فیزیوتراپی ایران با مشارکت سازمان نظام پزشکی از تاریخ ۱۵  تا ۱۷ اردیبهشت ماه جاری در هتل المپیک تهران خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲هزار فیزیوتراپیست از سراسر کشور جهت شرکت در این همایش علمی تخصصی اعلام آمادگی نموده اند.
وی افزود: از اساتید برجسته داخلی و خارجی برای شرکت در این همایش دعوت شده و برای اولین بار در تاریخ فیزیوتراپی کشور خانم دکتر اما استوک ریاست کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی به ایران خواهد آمد و میهمان ویژه کنگره امسال فیزیوتراپیست ها هستند.
وی با اشاره به حضور روسای انجمن های فیزیوتراپی کشورهای منطقه مانند هند و پاکستان در این کنگره علمی ادامه داد: امیدواریم که این همایش علمی تخصصی بتواند در راستای ارتقای سطح علمی و حرفه ای جامعه فیزیوتراپی کشور کارساز بوده و در ادامه روند روبه رشد فیزیوتراپی در کشور عزیزمان شاهد اجرای تمام عیار دکترای حرفه ای فیزیوتراپی باشیم .
دکتر شکوهی با اشاره به اینکه  یک فرد برای اینکه بتواند یک زندگی سالم، مفید و مطلوبی را در سطح فعالیت اجتماعی و خانوادگی خود تجربه کند، باید در بعد حرکتی کاملاً دارای توانمندی‌های لازم باشد  بیان داشت : فیزیوتراپی، درمانی است که می‌تواند توانمندی‌های حرکتی مطلوب را برای فرد حفظ و درمان کند و از بروز مشکلات حرکتی در آینده پیشگیری کند.
شکوهی تصریح کرد :نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی در چهار سالن این کنگره و با حضور ۸۰ تولیدکننده داخلی و واردکننده تجهیزات فیزیوتراپی و کمک توانبخشی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برپایی حدود ۲۵ کارگاه آموزشی که اکثریت این کارگاه‌ها توسط متخصصان خارج از ایران ارائه می‌شوند؛ خاطرنشان کرد : برگزاری پانل‌های متعدد از دیگر برنامه‌های این کنگره علمی است تا دانش روز دنیا از سوی شخصیت‌های برجسته علمی، به متخصصان و دانشجویان این رشته در ایران منتقل شود.
http://www.yjc.ir/fa/news/5567463/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *